Autor Wątek: Krynica Górska i Jaworzyna Krynicka  (Przeczytany 1478 razy)

Błażej

• Administrator
  • Nowy użytkownik
    • Email
Krynica Górska i Jaworzyna Krynicka
« : Luty 24, 2010, 03:00:13 »
     Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o jeszcze jednym wyjątkowo nietuzinkowym wypadzie górskim... :P
     Tak tak... Krynica Górska, pamiętna jeszcze z czasów liceum, gdzie przywiódł mnie tam gitarowy konkurs ogólnokrajowy... ;) Niestety bez powodzenia, choć rzeczywiście było kogo posłuchać, by przywołać wyśmienite koncerty Fabio Zanona, czy Anabel Montesinos ...ale nie o tym :)
     Zdaje się trzeciego dnia po przyjeździe, mieliśmy chwilę przerwy, by przejść się po okolicy. To malowniczo położone w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów miasto, nieprzypadkowo nazwano "perłą polskich uzdrowisk" :P Miejscowość posiada sporo drewnianej zabudowy, liczne kościoły i pijalnie. Jednocześnie stanowi bogatą kolebkę lokalnej kultury i rekreacji.
     Więcej na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krynica-Zdr%C3%B3j

Jaworzyna Krynicka jest górą (1114 m.n.p.m) głównie wykorzystywaną przez narciarzy zimą (mapka: http://www.jaworzynakrynicka.pl/stacja/UserFiles/File/Mapka/Mapka_jaw_012.swf ), ale również przez licznych turystów. Na szczyt prowadzą dwa szlaki: czerwony (od deptaku na Runek - 4h) i zielony (od ul. Pułaskiego - 3h). Górka szczególnie malownicza zimą, kiedy śniegu nie ma skąpo już od startu. Tutaj przyznaję się właśnie do pierwszej w życiu górskiej porażki. Pomimo sporych ambicji to tam właśnie zrozumiałem że przy podejściu zimowym szczególne znaczenie mają stosowne buty i stup-tuty :D Banalne, fakt, ale wierzcie lub nie, nie w każdej szkole o tym mowa... :> Praktyka pokazała, że zimą odcinek 1-godzinny można przejść w 4, a oprócz licznych zasypanych oznaczeń, w głębokim po klatkę śniegu, utknąć można pod byle przewróconym drzewem. Nawet brnąc śladem zagubionego psa, nadzieja gaśnie z każdym krokiem. Jedyne co wprowadza jeszcze element radości, to machnięcie w śniegu orzełka, czy aniołka (jak wolicie :P). W tych okolicznościach, jeszcze przy późnym wyjściu trzeba było po prostu zawrócić, póki czas. Takie to już były początki... :D Tymczasem górka nadal stoi i czeka na zdobywców... :>
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2010, 06:09:11 wysłana przez Admin »
"To moja droga z piekła do piekła
W przepaść na łeb na szyję skok!
"Boskiej Komedii" nowy przekład
I w pierwszy krąg piekła mój pierwszy krok!..."
"...Do piekła! Do piekła! Do piekła!
Nie mam czasu na przejażdżki wiedźmo wściekła!"

bboson

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Krynica Górska i Jaworzyna Krynicka
« Odpowiedź #1 : Marzec 23, 2016, 11:42:05 »
Mam zamiar na majówkę tego roku wybrać się do Krynicy Górskiej. Słyszałem, że jest to niezwykle urokliwe i piękne miejsce, gdzie można bardzo aktywnie i miło spędzić czas. Mieszkam w centrum Wrocławia i mam dosyć już hałasu, potrzebuję się wyciszyć i odpocząć. Co warto zwiedzić w Krynicy Górskiej. Są jakieś miejsca, które koniecznie muszę zwiedzić?

Alwariii43

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 : Luty 13, 2017, 09:07:15 »
Tak tak, watro się tam wybrać, jest super a tym bardziej w maju, jednak trzeba wziąc trochę poprawkę, bo snieg długo tam trzyma, więc wiosna może zagrać trochę później, gdyby zima chciała się przedłużyć. Też zdecyduję się chyba przynajmniej na jakiś weekendzik bo już mam dość siedzenia przed telewizorem w fotelu.

Awdia

• Nowy użytkownik
  • *
    • http://jagodka-borowianka.com.pl/kategoria/pielegnacja/
« Odpowiedź #3 : Maj 16, 2017, 01:49:27 »
Piękna okolica, również polecam
Witam

szymczak_a

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 : Listopad 20, 2018, 03:01:41 »
Krynica Górska jest piękna. Od lat tam jeżdżę :)
Szukasz skutecznego sposobu na łupież pstry? Koniecznie wypróbuj naturalne kosmetyki Pityver https://pityver.pl/opinie/