Autor Wątek: Rok 2010 w górach...  (Przeczytany 1025 razy)

Joachim Ziemssen

• Nowy użytkownik
  • *
Rok 2010 w górach...
« : Grudzień 22, 2010, 01:51:11 »
Witam,

Koniec roku to okres podsumowań, dlatego postanowiłem dokonać przeglądu moich najciekawszych spotkań z górami i dolinami w przeciągu ostatnich 12 miesięcy...

Udało mi się wziąć udział w majowej wyprawie na Ćwilin, Mogielicę i Łopień zorganizowanej przez COG. Ponadto w czerwcu wraz z między innymi Maćkiem i Błażejem dokonaliśmy rowerowego objazdu Ojcowa i okolic.

I właśnie w ten albo podobny sposób spędziłem większość weekendów w mijającym roku. Zwłaszcza pod względem rowerowym był to dla mnie czas udany. Oprócz Ojcowa i Dolinek Krakowskich, u których wrót mieszkam i które zjeździłem wielokrotnie, udało mi się także pojeździć po Beskidzie Niskim i Gorcach. Dwa razy zameldowałem się z rowerem na Turbaczu startując z Rabki, z czego raz w scenerii już niemal zimowej, bo 11 listopada :)

Ponadto trochę też po górach chodziłem. Byłem w czasie długiego weekendu listopadowego na Jałowcu, Leskowcu oraz Groniu JPII, w październiku na Hali Boraczej, a podczas wrześniowego urlopu spędzonego na Krecie udało mi się przejść przez wąwóz Samaria :)

No i Tatry... Sezon rozpoczął się dla mnie w kwietniu rekonesansem w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz spacerem po Morskim Oku i Czarnym Stawie pod Rysami. A potem już w lecie były Świstówka Roztocka, Szpiglasowy Wierch, Wrota Chałbińskiego, Kościelec i Świnica, gdzie złapała nas burza i było naprawdę dramatycznie. A w ostatni weekend listopada była jeszcze wyprawa na przełęcz Zawrat i do listy zdobytych szczytów udało się dołożyć Kołową Czubę :)

Jeżeli warunki pogodowe dopiszą to mam nadzieję pojeździć na nartach między Świętami a Nowym Rokiem na Kasprowym Wierchu co byłoby znakomitym zwieńczeniem roku w Tatrach :) 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz miłośników gór, nart i rowerów!!!

kala23

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Rok 2010 w górach...
« Odpowiedź #1 : Marzec 30, 2018, 10:36:12 »
Ja byłam w Tatrach ale nie zwiedziałam zadnych wiosek... Jakie polecacie? Pamiętam że raz szlismy tylko z Gubałówki do jakiejs wioski na R...
Wiem że temat jest stary ale może ktoś coś podpowie? :)
Zobacz najnowszą depilację laserową w Gdyni i zyskaj gładkie ciało :)

Memka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 : Maj 22, 2018, 10:49:48 »
Dolina Pięciu Stawów jest przepiękna :) Zawsze jak jestem w Tatrach to idziemy tam z naszą grupą :)
Dowiedz się więcej o leku Curacne na trądzik http://zaczerwienionaskora.pl/lek-curacne-w-walce-przeciw-tradzikowi/

Martin89

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 : Czerwiec 20, 2018, 04:08:26 »
Latem ładna do zobaczenia jest Białka Tatrzańska, byłem dwa razy i jest świetny klimat, a zimą to Chochołów i Witów, obie mają własne wyciągi narciarskie jest tam przepięknie jak już się robi biało.