Autor Wątek: Zawieszenie działalności od 12.12.2012 COG w Katowicach na czas nieokreślony  (Przeczytany 2180 razy)

Maciek

 • Administrator
 • Użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 67
  • Zobacz profil
  • Email
Jak już widzieliście, z naszej strony głównej, 12 grudnia 2012 roku zapadła ostateczna decyzja i został w tymże dniu podpisany przez mnie dokument o zawieszeniu wszelkiej działalności operacyjnej na czas nieokreślony i tym samym wstrzymania wszelkich wycieczek i wypraw górskich, jaskiniowych, ogólnie działalności terenowej organizowanej lub prowadzonej przez Centrum Operacji Górkach w Katowicach.

W dalszym ciągu w nowym dziale „Wydarzenia” na naszym forum pojawiać się będą z wyprzedzeniem informacje o ważnych wydarzeniach, ale także co nowość, relacje fotograficzne i komentarze z różnego rodzaju festiwali, pokazów w nowych działach naszej galerii i forum. I tak już po Nowym Roku, bardzo ciekawa i myślę, że ważna relacja z X, Jubileuszowego Krakowskiego Festiwalu Górskiego. To nie wszystko. Bardzo ożywione zostaną działy poświęcone Jurze, wspinaczce na niej, jak i w Tatrach. Znajdziecie także więcej informacji praktycznych o sprzęcie, możliwości dotarcia w ciekawe miejsce, kosztach. Do tego wreszcie(!) (ileż to osób na to czeka od dawna!?) pojawią się różnego rodzaju górskie legendy, historia i kultura bardzo wielu szalenie ciekawych rejonów górskich, od choćby Spisza!  :D

Reasumując, nie będziemy ukrywać, że chcemy (my tj. najmniejsza, ale mająca największy wpływ na COG w Katowicach, grupa osób) wreszcie indywidualnie rozwinąć swoje najbardziej dzikie, niebezpieczne pasje, często obarczone ogromnym ryzykiem, mimo, iż jesteśmy wszyscy z wiekiem coraz mniej sprawni ruchowo (…). COG w Katowicach, poki co, stanie się płaszczyzną wymiany doświadczeń, źródłem inspiracji nowych kontaktów czy przestrzenią rozwijania swoich najróżniejszych górskich pasji. Do tego forum jak i galeria poszerzą Waszą wiedzę historyczną, kulturową i geograficzną, a nie skupia się tylko na relacji i emocjach z wyprawy.

W dalszym ciągu będziemy poszukiwać, nawet i kilka lat, kogoś młodszego kto chciałby się zająć administracją ze strony Webmastera (obsługą administratorską, informatyczną), ale przede wszystkim prowadzeniem działalności operacyjnej. Oczywiście, że pomożemy na początku wyjaśnić obsługę danych na serwerze! Z całą pewnością, pozostawimy następcom wolną rękę co do priorytetów realizowanych celów. COG w Katowicach może skupić się bardziej na wspinaczce w Tatrach, Jurze i Alpach, oczywiście pozostając wiernym chodzeniu, zwłaszcza zimowemu po bardziej odległych Beskidach czy Sudetach. Może to być forum i lista mailingowa (z czasem pewnie zmieniona), ale może to być i porządny profil na Face Booku czy wysyłanie zaproszeń poprzez FB albo i tworzenie wydarzeń za pośrednictwem w/w portalu społecznościowego. Ster czeka!  ;D Zapraszam do zakładki “Struktura”!

Dla osób, które jeszcze nas nie znają (są tacy na Śląsku!  ;) ), macie w zakładce „Kontakty” adresy mailowe do nas i główny adres. Możecie kogoś nam polecić, nawiązać kontakt. Na pewno ludzi związanych od początku z COG w Katowicach będzie mogli znaleźć, podejść i porozmawiać na różnego rodzaju festiwalach górskich czy podróżniczych. Bardzo, ale to bardzo Was zachęcamy do odwiedzenia Knajpy Podróżników „Namaste”, którą prowadzą fantastyczni ludzie!!! :D Slajdowiska, górskie opowieści, gawędy, w końcu wycieczki górskie, czy kilkaset rodzajów piwa na wyciągniecie ręki, to codzienność którą spotkanie na ul. Sobieskiego 27 w Katowicach w „Namaste”!  :).

W ostatnią niedzielę 16 grudnia br. z Adamem w Częstochowie i wczoraj w nocy z czwartku 20 grudnia na dzisiejszy piątek 21 grudnia br, po wcześniejszej rozmowie z Błażejem w Katowicach, przekazałem na jego ręce całą oryginalną dokumentację wszystkich aktów o charakterze prawnym Centrum Operacji Górskich w Katowicach. Tym samym najważniejsze dokumenty zostały zabezpieczone w Katowicach w siedzibie głównej COG w Katowicach. Podsumowanie naszej działalności, jak i pełne uzasadnienie decyzji zawieszenia naszej działalności operacyjnej, no i w końcu nasza prośba do Was do młodych, ale i do osób, które mogą znać naszych potencjalnych następców, którzy mogliby być zainteresowani budową przyszłości COG w Katowicach, znajdziecie w marcu w przyszłym roku. Oczywiście ze względu na rangę sprawy, zostanie one rozesłana pocztą mailową do wszystkich, którzy byli i są aktywni w górach i  mieszkają na terenie woj. śląskiego.

Do zobaczenia w przyszłości,
najpewniej w górach! ;)

Administrator i Specjalista ds. Tatr
COG w Katowicach
Maciej Soja

« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2016, 10:53:57 wysłana przez Maciek »

Maciek

 • Administrator
 • Użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 67
  • Zobacz profil
  • Email
Dziś tj. w Wielki Piątek 29 marca 2013 roku zmodyfikowałem powyższy tekst, uwypuklając najważniejsze elementy i zmieniając zapisy o wysyłce, póki co, ostatniego maila ode mnie w ramach COG w Katowicach. I tak dziś został wysłany mail do 55 aktywnych z 95 wszystkich osób z naszej listy mailingowej, ale tylko tych co mieszkają na terenie woj. śląskiego.

Logiczne jest, że w pierwszym rzędzie należy poszukiwać osoby, które w jakiś sposób są młodszymi znajomymi naszych Sympatyków, którzy obecnie mieszkają w woj. śląskim. Mail zawiera Wielkanocne Życzenia Świąteczne i konkretną, małą prośbę ze wskazówkami o pomoc w celu znalezienia następców byłego zarządu COG w Katowicach. Określone zostało, jak można poszukać czy dotrzeć do takich osób, grupek, nasze podstawowe oczekiwania, wszelaka pomoc, no i przede wszystkim otwarcie na nowe pomysły! Zapraszamy do zakładki „Struktura”.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2016, 10:53:49 wysłana przez Maciek »